Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.
Kadra
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO
im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy 

Kinga Przekwas – Kędziora jest absolwentką Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie (studia dzienne magisterskie jednolite). Ukończyła studia podyplomowe : Przygotowanie Pedagogiczne (AWF Kraków) oraz studia podyplomowe : Wychowanie Fizyczne (AWF Kraków). Jest instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalizacją fitness. Jako nauczycielka wychowania fizycznego i gimnastyki korekcyjnej pracuje od 2002 roku. Nauczyciel w SSP nr 2 im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy STO w Warszawie od roku 2010.

Nauczyciel dyplomowany od 2020 roku. Koordynator Zespołu Sportowego.

Kładzie nacisk na bezpieczeństwo, technikę wykonywanych ćwiczeń. Uśmiechem i pogodnym usposobieniem udaje się jej zachęcić swoich podopiecznych do regularnej aktywności fizycznej. Dokłada wszelkich starań, aby zajęcia ruchowe były miłym spędzeniem czasu, przynoszącym nieocenione korzyści dla ciała i ducha. Za wielki sukces uważa, to iż radością z podejmowania wysiłku fizycznego udaje jej się „zarazić” osoby w wieku od najmłodszych aż po dojrzałe. Posiada doświadczenie zarówno terapeutyczne, jak i pedagogiczne.

Regularnie uczestniczy w licznych szkoleniach, warsztatach i formach m.in. WCIES, Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów Klanza oraz Małopolskiego Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli przy Ośrodku Twórczej Edukacji Kangur w Krakowie z zakresu wychowania fizycznego i korektywy, uzyskując dodatkowe kwalifikacje i stale podnosząc efektywność i atrakcyjność prowadzonych zajęć. Jest osobą rzetelną i zaangażowaną w wypełnianiu obowiązków edukacyjnych. Od 2010 roku prowadzi kronikę szkolną.

Miłośniczka tańca, podróży i kultury francuskiej. Posiada dyplom francuskiego Ministra Edukacji Narodowej DELF.