Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.
Aktualności
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO
im. Polskich Matematyków Zwycięzców EnigmyZ przyjemnością informujemy, że Zofia Leszczyńska, uczennica klasy 5 a SSP nr 2 STO otrzymała wyróżnienie w eliminacjach dzielnicowych 43. edycji konkursu Warszawska Syrenka, które odbywały się online w dniach 18 – 19 listopada. Serdecznie gratulujemy tego sukcesu! Jednocześnie dziękujemy wszystkim…

Czytaj więcej

Nauczycielka Wychowania Fizycznego, opiekunka Samorządu Uczniowskiego klas 4-6, a od tego roku także opiekunka Biblioteki Szkolnej - Pani Justyna Radecka! W wywiadzie przeczytacie, dlaczego została nauczycielką i jak spędza czas wolny.

Dlaczego zostałaś nauczycielką? Co jest według Ciebie najlepsze…

Czytaj więcej

W imieniu Pani Justyny Stecyszyn-Hajdy zapraszamy do wzięcia udziałów w konkursach z językach niemieckiego, które organizuje Goethe-Institut. Z Instytutem współpracujemy przy wielu projektach na języku niemieckim.

Konkurs "Weihnachtslieder" organizowany przez Instytut Goethego - program Deutsch Plus…

Czytaj więcej

Porażka dla nastolatka - ważne czy straszne doświadczenie?

Nastolatek, który jest w rozkroku pomiędzy byciem zależnym od dorosłego a byciem osobą samodzielną, bardzo boi się porażki - zwłaszcza towarzyskiej: boi się nie być atrakcyjny, stracić swoją pozycję w hierarchii grupowej popularności. Boi się też porażki w tym sensie, że nie chce się ośmieszyć, okaz…

Czytaj więcej

Bryłomania - relacje z projektu
Zdążyliśmy!
Tuż przed przejściem na zdalne nauczanie nasi BRYŁOMANIACY wzięli udział w grze na terenie szkoły.
Uczniowie podzieleni na małe grupy z zastosowaniem zasad bezpieczeństwa wyruszyli w teren w celu poszukiwania brył. Ich zadaniem było dotrzeć do kolejnych stacji, gdzie czekały na nich…

Czytaj więcej

Agnieszka Długołęcka, pedagog specjalny i nauczyciel wspomagający, odpowiada na nasze pytania. Z wykształcenia nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz psycholog. W Społecznej Szkole Podstawowej nr 2 STO pracuje od 2008r. Dziś przeczytacie o jej sposobie na to, aby uczniowie czuli się dobrze.

Dlacze…

Czytaj więcej

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO zaprasza dzieci w wieku 5-7 lat na bezpłatne EDUporanki - w tym roku online. Na EDUporankach będziemy uczyć się poprzez zabawę z wykorzystaniem materiałów plastycznych i interaktywnych narzędzi.

Jak się zapisać na EDUporanki - bezpłatne zajęcia dla dzieci 5-7 lat…

Czytaj więcej

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

uczniowie naszej szkoły we współpracy z Fundacją Wszystkich Świętych uczestniczą w akcji sprzedaży zniczy, z których dochód przeznaczony jest dla najbardziej potrzebujących. W zeszłym roku zbieraliśmy na Ośrodek Pomocy przy ul. Mehoffera.

Sprzedaż zniczy odbywać…

Czytaj więcej

Wracamy do serii wywiadów z naszą kadrą! Dziś na pytania odpowiada Pani Mira Tchorek, wychowawczyni klasy 1B.

Dlaczego zostałaś nauczycielką? Co jest według Ciebie najlepsze w tym zawodzie?

Myślę, że nie ma na to pytanie jednej odpowiedzi, bo na wybór zawodu wpłynęło bardzo wiele zmiennych. Od począ…

Czytaj więcej

Przepiękną kronikę szkolną opracowała Kinga Przekwas-Kędziora. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

 

 

 

 

 …

Czytaj więcej