Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.
Aktualności
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO
im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy- „ A właśnie dzieci – Książęta uczuć, poeci i myśliciele (…)

Dzień Dziecka. Do kiedy się go obchodzi? Według muminkowej definicji odpowiedź jest oczywista. Dzieckiem jest ten, kto wie, że: „można leżeć na moście i patrzeć, jak przepływa pod nim woda. Albo biegać i brodzić w czerwonych butach po mokradłach. Albo zwinąć się w kłębek i przysłuchiwać się, jak deszcz pada na dach. Bardzo jest łatwo miło spędzać czas.”

Dlatego dziś, wszystkim tym, którzy potrafią miło spędzać czas i doceniać plusk wody w kałużach, śpiew ptaków, wędrówki bez celu i dni długie jak babie lato, życzymy, byście potrafili tę bezcenną umiejętność zachować na zawsze. W imieniu dorosłych dziękujemy za uśmiech, szalone dni, kosmiczne pomysły i za rozmowy cenniejsze od złota.

A wy kochani dorośli, co jeszcze nie tak dawno byliście dziećmi?

-„ Jeżeli umiecie diagnozować radość dziecka i jej natężenie, musicie dostrzec, że najwyższa jest radość pokonanej trudności, osiągniętego celu, odkrytej tajemnicy. Radość tryumfu i szczęście samodzielności, opanowania” (J. Korczak). Dlatego Wam życzymy, abyście byli otoczeni tą dziecięcą radością, by była w Was zgoda na wszystkie jej odcienie i abyście potrafili jak Pilot z „Małego księcia” w słowach, rysunkach, gestach swoich dzieci dostrzec to najważniejsze: bezwarunkową miłość.

Dyrekcja i Nauczyciele

Zapraszamy również do obejrzenia filmiku, który przygotowali nasi wychowawcy: kliknij tutaj.