Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.
Aktualności
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO
im. Polskich Matematyków Zwycięzców EnigmyUczniowie klas 1-3 wzięli udział w akcji KARTKA DLA MEDYKA zainicjowanej przez nauczycielki Zytę Czechowską i Jolantę Majkowską.  Akcja polegała na narysowaniu, namalowaniu  kartki/rysunku z życzeniami dla pracowników służby zdrowia.
Dzieci okazały w ten sposób wdzięczność wobec osób, któr…

Czytaj więcej

Nie zwalniamy - pracujemy inaczej

Od 12 marca rzeczywistość wymusiła zmiany w organizacji szkół, w stopniu który trudno było przewidzieć. Szkoła, zgodnie z marzeniami futurystów, zaczęła funkcjonować w przestrzeni wirtualnej.

Dziś, po tygodniu wdrażania i przystosowywania się do nowych warunków, mamy w szkole pomysły i narzędzia, po…

Czytaj więcej

Szanowni Państwo,

zgodnie z decyzją Premiera Rządu Rzeczpospolitej Polskiej Mateusza Morawieckiego oraz w porozumieniu i za zgodą Zarządu SKT nr 5 STO informuję, że w dniach od 16 do 25 marca br. zawieszam wszystkie zajęcia dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze na terenie  Społecznej Szkoły Pods…

Czytaj więcej

Komunikat Szkoły w sprawie działań związanych z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem

Szanowni Państwo,

mamy potwierdzony przypadek koronawirusa u jednego z nauczycieli naszej szkoły. Osoba ta od 1 do 7 marca tego roku przebywała w Hiszpanii, biorąc udział w projekcie Erasmus wraz z grupą siedmiu uczniów z klas ósmych oraz dwóch innych nauczycieli naszej szkoły.

Po powrocie z Hiszpan…

Czytaj więcej

Wywiad: Justyna Hajda

Zapraszamy na wywiad z Panią Justyną Stecyszyn-Hajdą, nauczycielką języka niemieckiego.

Dlaczego zostałaś nauczycielką? Co jest według Ciebie najlepsze w tym zawodzie?

Praca z dziećmi i młodzieżą sprawia mi satysfakcję. Każda lekcja jest inna, nie ma czasu na nudę.

Dlaczego uczysz akurat tego przedm…

Czytaj więcej

Wywiad: Anna Kossakowska

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z kolejną z naszych nauczycielek, Anną Kossakowską, która uczy plastyki i techniki oraz jest autorką wielu pięknych dekoracji, które można zobaczyć na licznych wydarzeniach w naszej szkole.

Dlaczego zostałaś nauczycielką? Co jest według Ciebie najlepsze w tym zawo…

Czytaj więcej

1% podatku na SKT nr 5 STO

Szanowni Państwo,

przekazując 1% podatku dochodowego, wspieracie Państwo szkołę swoich dzieci. Ze środków, przekazanych przez Państwa w kolejnych latach, mogliśmy poczynić wiele inwestycji, ostatnie z nich to: 

  • doposażona została pracownia fizyczno-chemiczną;
  • zakupione zostały nowe meble do bi…

Czytaj więcej

Zamieszczamy informację o Zielonych Szkołach na rok 2019/20.

Klasy 1-3

Klasy 4-6

Klasy 7

Klasy 8…

Czytaj więcej

Poznajcie bliżej naszą nauczycielkę od języka angielskiego Anielę Kaufman. Oprócz nauczania angielskiego Pani Nela zajmuje się także współkoordynowaniem projektu Erasmus+, przygotowywaniem uczniów do egzaminów językowych i tutoringiem.

Dlaczego zostałaś nauczycielką? Co jest według Ciebie najlepsze…

Czytaj więcej

Warsztaty

W dniu 8.01.2020 uczniowie klasy 8b oraz uczestnicy koła „Debata publiczna” odwiedzili wystawę w Centrum Pieniądza. Uczestniczyli tam w warsztatach pod tytułem „Mały pieniądz wielka historia”. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili elementy, które kryły w sobie monety i banknoty z dawnych lat mówiące…

Czytaj więcej