Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.
Start
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO
im. Polskich Matematyków Zwycięzców EnigmywakacjeLato przyspiesza radość serca
i woła z wiatrem: jak się macie!
Świat pachnie sokiem malinowym
więc pora już zacząć - WAKACJE!

(R. Przymus "Świat pachnie sokiem malinowym")

… wędrować z plecakiem i zwiedzać ciekawe miejsca, spać w namiocie na leśnej polanie, wstawać wcześnie i patrzeć na wschodzące słońce, chodzić po łąkach mokrych jeszcze od rosy, wdychać świeże, leśne powietrze i jeść jagody prosto z krzaczka. Wystarczy tylko umieć cieszyć się słońcem, pogodą i tym wszystkim, co nas otacza. Do wspaniałej zabawy potrzebni będą dobrzy koledzy i przyjaciele, którzy potrafią być mili i radośni.

Życzymy Wam wspaniałych wakacji, wielu przyjaciół, pięknej pogody. Spotkamy się we wrześniu. Wracajcie wypoczęci, radośni, gotowi na nowe wyzwania.

Dyrekcja SSP nr 2 STO Anna Strubińska i Agnieszka Piskorska

Zarząd SKT nr 5 STO

Ze względu na zainteresowanie rodziców podjęliśmy decyzję o utworzeniu nowej 5. klasy. Obowiązują standardowe zasady rekrutacji: http://www.sto2.pl/rekrutacja

Zapraszamy do składania podań w sekretariacie.

Godziny pracy sekretariatu okresie szkolnym: poniedziałek - piątek 7.45 - 15.45

telefon: +48 22 614-46-92
komórkowy: 500-89-76-79

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

Zerówka - w szkole czy przedszkolu?

07 sierpień 2020

Dziś rozmawiamy z dyrektorkami naszej szkoły, Anną Strubińską i Agnieszką Piskorską, o tym, co daje zerówka w szkole, a co w przedszkolu. Mamy nadzieję, że poniższy artykuł pomoże rodzicom podjąć...

Co czyta i ogląda nasza Dyrekcja?

03 sierpień 2020

Wakacje to czas oddechu, ale także dobry czas na nadrobienie zaległości kulturalnych: książek, filmów i seriali. Dziś pytamy Panią Dyrektor Annę Strubińską oraz Panią Wicedyrektor Agnieszkę Piskorską, co lubią czytać...

Wyniki egzaminu ósmoklasisty

31 lipiec 2020

Do jednych z najważniejszych wydarzeń w życiu ucznia należy egzamin OKE w klasie VIII. Jego wynik stanowi podsumowanie wielomiesięcznego wysiłku. Z dumą przedstawiamy Państwu wyniki uzyskane przez uczniów obecnych klas...

Podręczniki na rok szkolny 2020/21

18 lipiec 2020

Podręczniki dla kl. 0 Podręczniki dla kl. 1 Podręczniki dla kl. 2 Podręczniki dla kl. 3 Podręczniki dla kl. 4 Podręczniki dla kl. 5 Podręczniki dla kl. 6 Podręczniki dla...

Nowy nauczyciel mianowany: Kinga Przekwas

18 lipiec 2020

Dziś nasza Pani Kinga zdała celująco egzamin na nauczyciela dyplomowanego, tym samym osiągając najwyższy stopień w zawodzie nauczyciela! 😊 Nie mogło być inaczej. Bardzo się cieszymy i gratulujemy!

Wywiad: Ewelina Polczyńska

10 lipiec 2020

Pani Ewelina Polczyńska, pedagog specjalny oraz nauczycielka Edukacji Wczesnoszkolnej, wspomina swoje początki w zawodzie i opowiada o tym, jaki ma sposób na ucznia, by czuł się bezpiecznie. Dlaczego zostałaś nauczycielką?...

Wywiad: Marta Szczygielska

24 czerwiec 2020

Zapraszamy na wywiad z kochaną wychowawczynią 1B, Panią Martą Szczygielską. Dowiedzcie się, skąd u niej pasja do nauczania w Edukacji Wczesnoszkolnej i czym zajmuje się w wolnym czasie! Dlaczego zostałaś...

Głosuj na Enigmatów! Szkoła może dostać 5000 zł na realizację projektu

23 czerwiec 2020

mFundacja rozstrzygnęła siódmą edycję swojego flagowego programu grantowego – mPotęgi. W tym roku granty na kreatywne uczenie matematyki otrzymało 152 projektów z całej Polski. Najlepsze 30 projektów powalczy o nagrodę...

Wywiad: Ilona Foltyn

09 czerwiec 2020

Wychowawczyni klasy 2B, terapeutka w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej "Dziatwa"... Ilona Foltyn! A wszystko zaczęło się od... mamy nauczycielki i wychowawstwa na obozach! :) Przeczytajcie wywiad z pełną ciepła Panią Iloną i...

Gazetki klasy 3B

03 czerwiec 2020

Krzyżówki, zagadki, dowcipy? Wiedza o świecie, aktualne informacje i ciekawe artykuły? To wszystko znajdziecie w gazetkach uczniów klasy 3B! Jak widać nigdy nie jest się za młodym na stworzenie własnej...

Wywiad: Anna Gawel-Furmaniak

02 czerwiec 2020

Zapraszamy na wywiad z nauczycielką z Edukacji Wczesnoszkolnej, która opiekuje się klasą 1A. Jaką nauczycielką była kiedyś? Czym się interesuje? Dowiecie się z tego wywiadu! Dlaczego zostałeś/aś nauczycielką? Co jest...

Życzenia z okazji Dnia Dziecka

01 czerwiec 2020

- „ A właśnie dzieci – Książęta uczuć, poeci i myśliciele (…) Dzień Dziecka. Do kiedy się go obchodzi? Według muminkowej definicji odpowiedź jest oczywista. Dzieckiem jest ten, kto wie,...

Wiersze z okazji 30-lecia Naszej Szkoły - cz. 5.

28 maj 2020

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła obchodzi 30-lecie swojej działalności. Uroczyste obchody tej rocznicy rozpoczęliśmy rajdem rowerowym społeczności szkolnej 28 września 2019 r.W lutym br. nauczycielki języka polskiego Sabina Korpysz...

Wiersze z okazji 30-lecia Naszej Szkoły - cz. 4.

25 maj 2020

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła obchodzi 30-lecie swojej działalności. Uroczyste obchody tej rocznicy rozpoczęliśmy rajdem rowerowym społeczności szkolnej 28 września 2019 r.W lutym br. nauczycielki języka polskiego Sabina Korpysz...

Wiersze z okazji 30-lecia Naszej Szkoły - cz. 3.

21 maj 2020

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła obchodzi 30-lecie swojej działalności. Uroczyste obchody tej rocznicy rozpoczęliśmy rajdem rowerowym społeczności szkolnej 28 września 2019 r.W lutym br. nauczycielki języka polskiego Sabina Korpysz...

Wywiad: Ela Majewska

21 maj 2020

Zapraszamy na wywiad z Panią Elą Majewską, nauczycielką historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Dowiecie się w nim, jak Pani Ela spędza wolny czas, jakie ma podejście do uczniów oraz skąd...