Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.
Start
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO
im. Polskich Matematyków Zwycięzców EnigmyAKTUALIZACJA DOTYCZĄCA REKRUTACJI

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym harmonogramem rekrutacji oraz zasadami postępowania kwalifikacyjnego dla kandydatów do klas I oraz grupy,,0’’.  Poznaj zasady i harmonogram rekrutacji 2020/21 po aktualizacji.

nauka zdalna

Według przyjętego modelu wychowawca to ktoś, kto powinien dobrze znać swoją klasę, dbać o dobrą atmosferę między uczniami i pomagać im się rozwijać we współpracy z nauczycielami przedmiotowymi. Uważamy, że o wiele lepiej pełni się tę rolę, gdy można się na niej odpowiednio skupić i poświęcić jej czas!
Dlatego w naszej szkole wychowawcami nie są nauczyciele przedmiotowi, a pedagodzy-psycholodzy, których zadaniem jest przede wszystkim opieka nad swoimi uczniami. Każdy z wychowawców opiekuje się dwoma klasami, aby móc poświęcić im odpowiednią ilość uwagi.
Co oprócz godziny wychowawczej?
Wychowawcy odwiedzają swoje klasy na różnych lekcjach – dzięki temu łatwiej jest im poznawać dzieci, odkrywać talenty i pomagać w trudniejszych chwilach. Współpraca z nauczycielami przedmiotowymi jest dzięki temu też o wiele bliższa i bardziej owocna!
Każdy wychowawca organizuje indywidualne spotkania z uczniami i rodzicami, a także planuje godzinę wychowawczą i dodatkowe zajęcia zgodnie z potrzebami podopiecznych. Wychowawcy dążą do dobrego poznania uczniów, aby móc odpowiadać na ich zainteresowania, ale także mieć lepsze wyczucie, gdy dzieje się coś niepokojącego.
Jak wygląda kontakt wychowawcy z rodzicem i uczniem?
Oprócz zadań podstawowych, jakim jest prowadzenie dokumentacji w LIBRUSie i zebrania, na początku roku wychowawca określa też plan współpracy z rodzicami i omawia sposoby i kryteria oceniania zachowania ucznia. Dzięki temu ma możliwość podejścia do młodzieży indywidualnie.
Każdy uczeń może też zgłosić problemy związane z nauką, relacjami w grupie czy po prostu porozmawiać z wychowawcą. Nasi wychowawcy dbają o to, by uczeń czuł wsparcie z ich strony!
Zespół wychowawczy w naszej szkole!
Wychowawcy pracują w ramach zespołu – między sobą i z psychologiem. Przekazują sobie wiedzę i doświadczenie. Jednocześnie wychowawcy dobrze znają swoje zadanie we współpracy z nauczycielami. Kierują się zawsze dobrem dziecka!

Aktualności

Wiersze z okazji 30-lecia Naszej Szkoły - cz. 5.

28 maj 2020

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła obchodzi 30-lecie swojej działalności. Uroczyste obchody tej rocznicy rozpoczęliśmy rajdem rowerowym społeczności szkolnej 28 września 2019 r.W lutym br. nauczycielki języka polskiego Sabina Korpysz...

Wiersze z okazji 30-lecia Naszej Szkoły - cz. 4.

25 maj 2020

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła obchodzi 30-lecie swojej działalności. Uroczyste obchody tej rocznicy rozpoczęliśmy rajdem rowerowym społeczności szkolnej 28 września 2019 r.W lutym br. nauczycielki języka polskiego Sabina Korpysz...

Wiersze z okazji 30-lecia Naszej Szkoły - cz. 3.

21 maj 2020

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła obchodzi 30-lecie swojej działalności. Uroczyste obchody tej rocznicy rozpoczęliśmy rajdem rowerowym społeczności szkolnej 28 września 2019 r.W lutym br. nauczycielki języka polskiego Sabina Korpysz...

Wywiad: Ela Majewska

21 maj 2020

Zapraszamy na wywiad z Panią Elą Majewską, nauczycielką historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Dowiecie się w nim, jak Pani Ela spędza wolny czas, jakie ma podejście do uczniów oraz skąd...

Wiersze z okazji 30-lecia Naszej Szkoły - cz. 2.

18 maj 2020

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła obchodzi 30-lecie swojej działalności. Uroczyste obchody tej rocznicy rozpoczęliśmy rajdem rowerowym społeczności szkolnej 28 września 2019 r.W lutym br. nauczycielki języka polskiego Sabina Korpysz...

Wiersze z okazji 30-lecia Naszej Szkoły - cz. 1.

14 maj 2020

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła obchodzi 30-lecie swojej działalności. Uroczyste obchody tej rocznicy rozpoczęliśmy rajdem rowerowym społeczności szkolnej 28 września 2019 r.W lutym br. nauczycielki języka polskiego Sabina Korpysz...

Wywiad: Maria Kaznowska

04 maj 2020

Zapraszamy na obszerny wywiad z Marią Kaznowską, wyjątkową nauczycielką, która nie tylko uczy w naszej szkole, ale także zakładała ją i była jej dyrektorką! Dlaczego zostałaś nauczycielką? Co jest według...

Warsztat dla rodziców - 30.04

27 kwiecień 2020

Zapraszamy rodziców na warsztaty: Jak pomóc dzieciom radzić sobie z silnymi emocjami? Jeśli pragniesz dowiedzieć się jak pomóc dziecku i sobie oswoić złość i inne silne emocje wyrażać jasno swoje...

Nasz uczeń wśród laureatów konkursu „Ortografia na medal”

27 kwiecień 2020

Z wielką radością informujemy, że uczeń klasy 7 c SSP nr 2 STO im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy Antoni Duda uzyskał tytuł laureata wojewódzkiego etapu XX Konkursu Ortograficznego "Ortografia na...

Laureatki konkursu „Słowem malowane, ręcznie kaligrafowane”

27 kwiecień 2020

5 marca 2020 r. odbyło się w MDK „Muranów” uroczyste podsumowanie konkursu „Słowem malowane, ręcznie kaligrafowane”. Wśród laureatów konkursu znalazły się uczennice SSP nr 2 STO im. Polskich Matematyków Zwycięzców...

Wywiad: Małgorzata Witkowska

23 kwiecień 2020

 Zapraszamy na kolejny wywiad! Na nasze pytania odpowiada Pani Małgorzata Witkowska, nauczycielka języka angielskiego, która także współkoordynuje projekt Eramus+ i przygotowuje uczniów do egzaminów językowych. Dlaczego zostałaś nauczycielką? Co jest...

Życzenia Wielkanocne od Pani Kingi

08 kwiecień 2020

Życzenia Wielkanocne Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzę WAM Drodzy Uczniowie:Jaj przepięknie malowanych,Świąt wesołych, roześmianych.W poniedziałek kubeł wody.Szczęścia, zdrowia oraz zgody.Wesołego ALLELUJA!Z serdecznymi pozdrowieniami dla Was i Waszych RodzicówPani Kinga...

Udział w akcji Kartka dla medyka

06 kwiecień 2020

Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w akcji KARTKA DLA MEDYKA zainicjowanej przez nauczycielki Zytę Czechowską i Jolantę Majkowską.  Akcja polegała na narysowaniu, namalowaniu  kartki/rysunku z życzeniami dla pracowników służby zdrowia....

Nie zwalniamy - pracujemy inaczej

20 marzec 2020

Od 12 marca rzeczywistość wymusiła zmiany w organizacji szkół, w stopniu który trudno było przewidzieć. Szkoła, zgodnie z marzeniami futurystów, zaczęła funkcjonować w przestrzeni wirtualnej. Dziś, po tygodniu wdrażania i...

Informacja dotycząca koronawirusa

11 marzec 2020

Szanowni Państwo, zgodnie z decyzją Premiera Rządu Rzeczpospolitej Polskiej Mateusza Morawieckiego oraz w porozumieniu i za zgodą Zarządu SKT nr 5 STO informuję, że w dniach od 16 do 25...